Eskişehir Patent » SA 8000 Belgesi Ücreti SA 8000 üretici ve tedarikçilerin sosyal iş verme uygulamalarına ilişkin gereklilikleri tanımlayan standardı inceleyebilirsiniz.
Eskişehir Patent » SA 8000 Belgesi Ücreti
Eskişehir Patent
Eskişehir Patent Logo
+90 212 212 35 18 Nakit, Kredi Kartı veya Havale 0536 580 37 57 İsmail Kanat Blv. 26110 Odunpazarı Eskişehir
"Tüm online iş, işlemler ve ödemeler
ETKİN PATENT üzerinden yürütülmektedir."

SA 8000 BELGESİ ÜCRETİ

846.61 ₺ + KDV 30000 ₺
Ürün Puanı:
SA 8000 üretici ve tedarikçilerin sosyal iş verme uygulamalarına ilişkin gereklilikleri tanımlayan uluslar arası standardı eğitim, belgelendirme, danışmanlık ve belge hizmetlerine ilişkin ön ödeme yani sadece peşinat olarak alınmaktadır. Eğitim ve Danışmanlık gün sayısı, coğrafi yer, personel sayısı, Belge sayısı vb. birçok değişkenliğin tarafımıza bildirilmesinden sonra, BELGE VE DANIŞMANLIK ÜCRETİ  ile VERİLEN HİZMETLER  sözleşme ile birlikte yazılı olarak teklif halinde gönderilmektedir. ilgili ücret SADECE PEŞİNAT olarak alınmaktadır. 
  • TÜRKPATENT Ücreti 0 TL
  • TÜRKPATENT Harcı (KDV Uygulanmaz) 0 TL
  • Hizmet Ücreti 846.61 TL
  • KDV Matrahı 846.61 TL
  • KDV Tutarı %18 152.39 TL
  • Genel Toplam 999 TL
KATEGORİ: Kalite

Paylaş

SA 8000 BELGESİ VE DANIŞMANLIK HİZMETLERİ

1. SA 8000 eğitim, belgelendirme, danışmanlık ve ISO 9001  belgesi hizmetlerine ilişkin ön ödeme yani sadece peşinat olarak alınmaktadır.

2. Eğitim ve Danışmanlık gün sayısı, coğrafi yer, personel sayısı, belge sayısı vb. birçok değişkenliğin tarafımıza bildirilmesinden sonra, BELGE VE DANIŞMANLIK ÜCRETİ  ile VERİLEN HİZMETLER  sözleşme ile birlikte yazılı olarak teklif halinde gönderilmektedir. ilgili ücret SADECE PEŞİNAT olarak alınmaktadır.   

3.
SA 8000 üretici ve tedarikçilerin sosyal iş verme uygulamalarına ilişkin gereklilikleri tanımlayan uluslar arası bir standarttır. SA8000 en fazla küresel olarak uygulanabilir işyeri standardı olarak düşünülür ve herhangi bir boyuttaki tesiste, herhangi bir coğrafyada ve herhangi bir endüstri sektöründe değerlendirilebilir.

4. SA 8000’nın kapsadığı alanlar arasında çocuk işçiliği, zorla çalıştırma, sağlık ve güvenlik, dernek ve ortak pazarlık özgürlüğü, ayrımcılık, disiplin uygulamaları, çalışma saatleri, tazminat ve yönetme sistemleri bulunur. işçilerin haklarını düzenleyen standartları belirlemesinin yanında SA8000 Uluslar arası Emek Organizasyonu konvansiyonları, İnsan Hakları Evrensel Bildirgesi ve Birleşmiş Milletler Çocuk Hakları Konvansiyonu gibi mevcut uluslar arası sözleşmeleri de içine alır.

5. SA 8000 Maddeleri 

1. Çocuk işgören: 15 yaşın altında çocuk işgören çalıştırılamaz. Bu yaşın üzerindeki çocuk işgören eğer okula da devam ediyorsa, iş için harcayacağı toplam zaman, günde (iş+okul+ulaşım dahil) 10 saati geçemez.

2. Zorla çalıştırma: Firma zorla iŞgören çalıştıramaz veya işgörenlerin, kimliklerini ya da belli bir "depozit"i işletmeye bırakmalarını isteyemez.

3. Sağlık ve Güvenlik: Firmasağlık ve güvenlik ile ilgili risklerin uzun ve kısa dönemde en aza indirilmesi için çalışmaların ve ölçümlerin yapıldığı bir çalışma ortamı sağlamalıdır.

4. Toplu Sözleşme Hakkı ve Örgütlenme Özgürlüğü: Firmaların işgörenlerin sendika kurma, sendikaya katılma ve toplu pazarlık hakkını hiçbir Şekilde engelleyemez.

5. Ayrımcılık: Firma işgörenlerine işe almada, ücret vermede, eğitimde, terfide, işten çıkarma ya da emeklilikte hiçbir konuda ayrımcılık yapmayacaktır.

6. Disiplin Uygulamaları: şirket bedensel cezalandırma, zihinsel ya da fiziksel baskı ve sözlü terbiyesizlik içeren davranışlar içine girmeyecek ve girilmesine de destek vermeyecektir.

7. Çalışma saatleri: İşgörenler haftalık 48 saatten fazla çalıştırılamaz ve (kısa dönemli olağan üstü iş koşulları hariç) fazla mesailer, haftalık 12 saati geçemez.

8. Ücret: Ücretler en azından ülkenin "asgari ücret" seviyesinde ve personelin temel ihtiyaçlarını karşılamaya yetecek kadar olmak zorundadır.

9. Yönetim Sistemleri: Üst yönetim firmanın standardın gerekliliklerine uygunluğundan sorumludur

6.
Belgelendirme firmaları ve danışmanlık firmaları farklıdır. Şirketimiz sadece danışmanlık hizmeti vermekte ve çözüm ortağı akredite edilmiş belgelendirme kuruluşlarından belge alınmasını sağlamaktadır.

7. Eğitimlerimiz  IRCA (Uluslar arası Denetçiler Birliği) onaylı Baş  denetçiler tarafından verilmekte ve katılımcıların tümüne akreditasyonlu  sertifika verilmektedir.


İstenen belgeleri bilgi(at)etkinpatent.com e-posta veya 0536 580 3757 nolu WhatsApp üzerinden gönderebilirsiniz.

1. Vergi Levhası, Ticaret Sicil Gazetesi ve Çalışan Personel Sayısı ve varsa web sayfa ismi
2. Diğer belgeler ilgili firma ile görüşmeden sonra ayrıca istenmektedir.
3. Kart sahibi ile başvuru sahibi farklı ise yazılı olarak bildiriniz.
4. Havale/EFT yoluyla ödeme yaptıysanız dekont veya ödeme bilgilerinizi bildiriniz.

YORUMLAR

Hizmet ve ücretlerimiz hakkında görüşlerinizi rica ediyoruz.
Müşteri Avatar

Aliye (15 Mart 2020)

Çok beğendim

Puan:YORUM YAPIN

Ad Soyad

E-Posta

Telefon

Puan

Yorumunuz